منبع انبساط

خانه | محصولات | منبع انبساط

مخازن انبساط

هنگامی که آب در سیستم‌های تاسیساتی توسط انرژیی که مشعل به دیگ می‌دهد گرم می‌شود، دچار افزایش حجم می‌شود و اگر سیستم بسته باشد، این افزایش حجم باعث افزایش فشار در لوله‌ها و دیگر تجهیزات می‌شود. در نتیجه، این امر باعث ترکیدگی لوله ها و تخریب سیستم می‌شود. برای خنثی سازی این پدیده، از دستگاهی به نام منبع انبساط استفاده می‌شود. در سیستم‌های حرارت مرکزی از دو مدل منبع انبساط استفاده می‌شود: منبع باز یا اتمسفریک و منبع بسته یا تحت فشار.

هنگامی که فضایی در پشت بام برای نصب مخزن باز نداشته باشیم، یا به دلایلی بخواهیم مخزن را در موتورخانه نصب بکنیم، باید از مخزن بسته استفاده می‌کنیم.

منبع انبساط بسته

منبع انبساط باز

نرم افزار محاسبه مخازن

شرکت مبدل سازان مبنا برای آسانی انجام محاسبات، اقدام به راه اندازی وب سایت محاسبات آنلاین برای تجهیزات تاسیساتی به نام “ترموسافت” نموده است و در بخش محاسبه مخازن، شما می توانید به راحتی حجم مخزن مورد نظر خودتان را محاسبه نمایید. (برای ورود به سایت ترموسافت روی این “لینک” کلیک نمایید.)

این شرکت در زمینه تولید انواع محصولات تاسیساتی با تمام توان در راستای تنوع محصولات و ارتقای سیستم‌های تولید، کسب رضایت مصرف کنندگان و به روزرسانی هرچه بیشتر برای حضور در عرصه تولید و توسعه میهن عزیزمان تلاش می کند. در این زمینه شرکت مبدل سازان مبنا با بهره گیری از مهارتهای متخصصان این امر، استفاده از نرم افزارهای روز و استانداردهای معتبر جهانی و دستگاههای پیشرفته تولید توانسته است گامهای بلندی بردارد.

مخازن استوانه ای اغلب دارای سطح مقطع یکسان هستند که انواع آن با ابعاد مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه این مخازن حتی به قطر صد متر و طول چندین ده متر هم می رسد. مخازن ذخیره برای نگهداری سیالاتی مثل آب، روغن‌های صنعتی، بنزین، نفت خام و غیره ساخته ََمی‌شوند و بر حسب نیاز، حجم آنها انتخاب می‌گردند. این مخازن معمولاً به شکل استوانه هستند.

منبع انبساط بسته
منبع انبساط بسته
منبع انبساط باز
منبع انبساط باز
FacebookTwitterInstagram
Skip to content