فلش تانک (Flash Tank)

خانه | محصولات | مخازن جداکننده | فلش تانک (Flash Tank)

مخزن جدا کننده فلش تانک (Flash Tank)

هنگامیکه آب پر حرارت و پر فشار از قسمت تخلیه دیگ (Blowdown) خارج می‌شود، از داخل شیرهای کنترل جریان (یا تله های بخار) در بخش تقسیم جریان کلکتورها می‌گذرد. این آب دچار افت شدید فشار تا ۲۰psi می‌شود. بنابراین تبدیل به مخلوطی از بخار و آب می‌شود (پدیده Flash)، که از دستگاهی بنام فلاش تانک برای جداسازی آب کثیف خروجی از بویلر و بخار کم فشار تمیز و حداکثر بازیافت انرژی توسط دستگاههای بخار کم فشار، استفاده می‌شود.

در مخزن جدا کننده فلاش تانک از یک بخش جدا کننده یا موج گیر استفاده شده که این مخلوط را به سمت دیواره‌های فلاش تانک هدایت می‌کند تا آب پس از برخورد به بدنه فلاش تانک در آن دور زده و در اثر سرعت زیاد حالت سانتریفوژ پیدا کند. بنابراین در اثر تفاوت وزن مخصوص، بخار و آب از هم جدا شده، بخار به صورت طبیعی به سمت بالای  و آب به همین طریق به سمت پایین مخزن حرکت نموده و از هم جدا می‌شوند. بخار خروجی از دستگاه به سمت تانک تغذیه دیگ بخار یا دستگاههایی که به بخار کم فشار احتیاج دارند، لوله کشی می‌شود. گرمای باقی مانده در آب کثیف خروجی از زیر دستگاه به مبدلهای حرارتی برای افزایش بازیافت حرارت یا خروجی تانک‌ها و یا فاضلاب هدایت می‌شود.

فلش تانک
مخزن جدا کننده فلش تانک
مدار اتصال فلش تانک
مدار اتصال فلش تانک

جزئیات فلش تانک

– طراحی و ساخت فلش تانک بر اساس طرح شرکت اسپیراکس سارکو
– قابل ساخت از جنس کربن استیل و استنلس استیل

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

منبع کویل دار عمودی

نکاتی درباره منبع کویل دار

مخزن کویل دار به عنوان یک راهکار انعطاف پذیر برای انتقال حرارت و استفاده از مایع‌ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایجاد و تأمین فرایندهای گرمایشی و خنک کننده اساسی است.

بیشتر بخوانید »
مبدل‌ حرارتی و مخزن تحت فشار

استاندارد مخازن ذخیره BS2594

انواع مخازن ذخیره، روش ساخت و بازرسی آنها مخازن ذخیره استوانه ای اغلب دارای سطح مقطع یکسان هستند، که انواع آنها با ابعاد مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه این مخازن حتی به قطر ۱۰۰ متر و طول چند ده متر هم می رسد. مخازن ذخیره برای نگهداری سیالاتی مثل آب، روغن‌های

بیشتر بخوانید »
FacebookTwitterInstagram
Skip to content