مبدل حرارتی هلیکال

خانه | محصولات | مبدل‌های حرارتی | مبدل حرارتی هلیکال

مبدل حرارتی هلیکال چیست؟

مبدل حرارتی هلیکال دستگاهی است که برای انتقال حرارت بین دو سیال که یکی از آنها دارای دِبی بسیار کمتر و اختلاف دمای زیادتری نسبت به سیال دوم است، به کار می‌رود. بنابراین مبدل هلیکال را باید در مسیر طولانی‌تری جاری نمود. مبدل حرارتی هلیکال از یک یا چند لوله با تعداد محدود اما با طول بلند تشکیل شده است که با توجه به سطح مقطع عبوری کمی که دارند برای دِبی های پایین طراحی شده اند. طول بلند آنها نیز باعث بوجود آمدن بیشترین تفاوت دمایی بین ورودی و خروجی سیال خواهد شد.

مبدل حرارتی هلیکال
شمای مبدل حرارتی هلیکال

به خاطر آنکه بتوانند این لوله ها را در کمترین فضا جانمایی کنند آنها را بصورت فنری (هلیکال) می سازند تا به راحتی درون یک پوسته استوانه ای شکل قرار گیرد. کاربرد عمده مبدل هلیکال در تهیه آب بهداشتی است که دمای آب مصرفی با دِبی کم (مثلا با ۲ تا ۴ گالن در دقیقه) باید ۵۶ درجه سانتیگراد بالا رود.

ویژگیهای مبدل حرارتی هلیکال

مبدلهای هلیکال ساخت شرکت مبدل سازان مبنا دارای یک پوسته از جنس کربن استیل، استنلس استیل یا گالوانیزه مرغوب است که داخل آن یک یا دو ردیف لوله مسی بصورت هلیکال نصب شده است. عمده کاربرد این مبدلها در پکیج‌های تهیه آب گرم بهداشتی می باشد.

محاسبه ترمال و مکانیکال این نوع مبدل به صورت دقیق توسط مهندسان شرکت مبدل سازان مبنا انجام می پذیرد تا بالاترین راندمان حرارتی از مبدل بدست آید. شرکت مبدل سازان مبنا برای آسانی انجام محاسبات، اقدام به راه اندازی وب سایت محاسبات آنلاین برای تجهیزات تاسیساتی به نام “ترموسافت” نموده است. شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود در این سایت به راحتی محاسبات مورد نظر خودتان را انجام دهید. 

جزئیات
– دارای یک پوسته از جنس کربن استیل، استنلس استیل یا گالوانیزه مرغوب
– کویل از جنس مسی یا استنلس استیل

مطالب مرتبط

مخازن فیلتر شنی

مخزن فیلتر شنی

مخازن فیلتر شنی با توجه به کارایی و کاربردهای گسترده‌ای که دارند، ابزارهای بسیار مهمی در فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب هستند. این مخازن می‌توانند به تصفیه آب و حفظ محیط زیست کمک شایانی نمایند.

بیشتر بخوانید »
منبع کویل دار عمودی

نکاتی درباره منبع کویل دار

مخزن کویل دار به عنوان یک راهکار انعطاف پذیر برای انتقال حرارت و استفاده از مایع‌ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایجاد و تأمین فرایندهای گرمایشی و خنک کننده اساسی است.

بیشتر بخوانید »
FacebookTwitterInstagram
Skip to content